

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Turn-On Delay Time | 250 ns |
| Operating Supply Current | 80 mA |
| Quiescent Current | 10 A |
| Propagation Delay | 250 ns |
| Max Supply Current | 70 mA |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 70 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
Stock: 12332
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66595
Ext.Price$0.66595
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66595 | $0.66595 |
| 10 | $0.62163 | $6.21630 |
| 25 | $0.58026 | $14.50650 |
| 50 | $0.54163 | $27.08150 |
| 100 | $0.49519 | $49.51900 |
| 300 | $0.45273 | $135.81900 |
| 500 | $0.41390 | $206.95000 |
| 1000 | $0.39597 | $395.97000 |
| 3000 | $0.37881 | $1136.43000 |
| 5000 | $0.36240 | $1812.00000 |
